Strona: Pełnomocnik Rektora ds. Równości Płci / Zespół ds. Równości Płci

Pełnomocnik Rektora ds. Równości Płci

Pełnomocnikiem Rektora PRz ds. równości płci została dr hab. inż. Grażyna Mrówka-Nowotnik, prof. PRz (Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa).

Do najważniejszych obowiązków pełnomocnika należy: monitorowanie sytuacji w zakresie przestrzegania zasady równego traktowania, podejmowanie działań zmierzających do eliminacji lub ograniczenia skutków powstałych w wyniku naruszenia zasady równego traktowania, zbieranie informacji na temat dobrych praktyk równościowych i ich upowszechnianie, promowanie oraz upowszechnianie zasad równego traktowania i standardów antydyskryminacyjnych, informowanie społeczności uczelni o postępach realizacji planu równości płci.