Strona: Seminarium eksperckie pt. "Uczelnie wolne od przemocy ze względu na płeć" / Zespół ds. Równości Płci

Seminarium eksperckie pt. "Uczelnie wolne od przemocy ze względu na płeć"

2024-03-26

W dniu 25 marca 2024 roku na Uniwersytecie Rzeszowskim odbyło się seminarium eksperckie pt. "Uczelnie wolne od przemocy ze względu na płeć" zorganizowane przez dr Jana Gałkowskiego, Rzecznika akademickiego UR oraz dr Magdalenę Pokrzywę, Pełnomocniczkę Rektora UR ds. równego traktowania.

Spotkanie rozpoczęło się od przywitania gości przez dr Jana Gałkowskiego. Następnie głos zabrały Pani dr hab. Janina Czapska, prof. UJ oraz mgr Katarzyna Struzińska, autorki projektu badawczego UniSAFE „Uczelnie wolne od przemocy ze względu na płeć”.

Projekt trwał 3 lata i powstał w ramach programu Horyzont 2020 jako konsorcjum 10 partnerów z 9 krajów Europy.

Panie ekspertki przedstawiły pomysł powstania projektu, jego początki, okres trwania, a także bardzo dokładnie i obrazowo omówiły definicję przemocy ze względu na płeć, sposoby radzenia sobie z problemem, konsekwencje występowania przemocy itd.

Seminarium eksperckie było dedykowane uczelniom wyższym, które chcą ustanawiać skuteczne procedury i sposoby walki z problemem przemocy ze względu na płeć. Spotkanie okazało się niezwykle interesujące i zakończyło się żywą dyskusją i wymianą zdań pomiędzy delegatami różnych uczelni wyższych z całego województwa podkarpackiego. Politechnika Rzeszowska reprezentowana była przez przedstawicieli Zespołu ds. Równości Płci.

Bardzo serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

Więcej informacji pod adresem: https://unisafe-gbv.eu/