Strona: Szkolenie „Różnorodność i dyskryminacja” - dodatkowy termin / Zespół ds. Równości Płci

Szkolenie „Różnorodność i dyskryminacja” - dodatkowy termin

2024-02-28

Szanowni Państwo,

Do dnia 10 kwietnia 2024 roku na platformie e-learningowej Politechniki Rzeszowskiej będzie ponownie dostępne szkolenie „Różnorodność i dyskryminacja”.

Jeżeli ktoś z Państwa z różnych przyczyn nie zdążył w pierwszym terminie, jest osobą nowo zatrudnioną bądź chciałby jeszcze raz przejść to szkolenie to jest taka możliwość.

Szkolenie „Różnorodność i dyskryminacja” wynika z działań ujętych w „Planie Równości Płci Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza na lata 2022 – 2025”. Celem szkolenia jest zwiększenie wiedzy i świadomości na temat różnorodności, równości płci i dyskryminacji zarówno w całym środowisku akademickim jak i w życiu codziennym.

Szkolenie przedstawia potrzebę równego traktowania bez względu na płeć, różnice kulturowe, kolor skóry czy wyznanie. Przedstawione problemy i rozwiązania skierowane są na przeciwdziałanie dyskryminacji oraz kształtowanie postawy otwartości, wrażliwości i tolerancji.

Po wejściu na stronę:

Należy się zalogować (w prawym górnym rogu) przy użyciu CAS (Centralnej Usługi Uwierzytelniania) tj. za pomocą maila i hasła do poczty służbowej.

Szkolenie składa się z 4 części:

1. Różnorodność wokół mnie
  2. Równość płci i nieuświadomione uprzedzenia
  3. Mikroagresje
  4. Różnorodność i komunikacja

Czas trwania szkolenia to około 45 minut.

Termin zakończenia: 10.04.2024 r.

Wszelkie przykłady, opisy, grafiki wykorzystane w szkoleniu są fikcyjne i służą wyłącznie do celów dydaktycznych i nie mają nic wspólnego z funkcjonowaniem Politechniki Rzeszowskiej.

prof. Piotr Koszelnik- rektor PRz