Strona: Ogólnopolskie Sympozjum „Bezpieczeństwo i Równość na Uniwersytecie. Wyzwania i rozwiązania.” / Zespół ds. Równości Płci

2024-04-23

W dniach 18-19 kwietnia w kampusie UWM w Olsztynie odbyło się ogólnopolskie Sympozjum „Bezpieczeństwo i Równość na Uniwersytecie. Wyzwania i rozwiązania.”

Spotkania osób odpowiedzialnych w polskich uczelniach wyższych za ochronę praw i przestrzeganie równości niezależnie od pochodzenia etnicznego, wyznania, płci, orientacji seksualnej czy poglądów politycznych, odbywają się w różnych ośrodkach akademickich już od czterech lat. W tym roku zjazd został zorganizowany przez Rzecznika ds. Równości Szans Mateusza Dampca na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

Cykliczne spotkania mają na celu wymianę wiedzy i doświadczeń oraz wspólne opracowanie skutecznych rozwiązań dla różnych problemów występujących w środowiskach akademickich. W ubiegłym roku w efekcie wspólnych działań powołano stowarzyszenie o nazwie Akademicka Sieć Bezpieczeństwa i Równości (ASBiR). Osoby zrzeszone w ASBiR pełnią różne funkcje na polskich uczelniach wyższych i wspólnie angażują się w ochronę praw i wartości akademickich, a także dbają o bezpieczeństwo, równość oraz różnorodność.

Naszą Uczelnię na tym wydarzeniu reprezentowała Pełnomocniczka Rektora ds. Równości Płci dr hab. inż. Grażyna Mrówka-Nowotnik prof. PRz