Strona: „Różnorodność & Dyskryminacja” / Zespół ds. Równości Płci

„Różnorodność & Dyskryminacja”

2023-05-30

Szanowni Państwo,

od dzisiaj uruchomiony zostaje dostęp do szkolenia e-learningowego  pt. „Różnorodność & Dyskryminacja”. Szkolenie wynika z konieczności systematycznego wdrażania kolejnych celów i działań wpisanych w „Plan Równości Płci Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza na lata 2022 – 2025” i ma charakter obowiązkowy.

Celem szkolenia jest zwiększenie wiedzy i świadomości na temat różnorodności, równości płci i dyskryminacji zarówno w całym środowisku akademickim jak i w życiu codziennym. Przedstawia potrzebę równego traktowania bez względu na płeć, różnice kulturowe, kolor skóry czy wyznanie. Przedstawione problemy i rozwiązania skierowane są na przeciwdziałanie dyskryminacji oraz kształtowanie postawy otwartości, wrażliwości i tolerancji.

Czas trwania szkolenia to około 45 minut.