Strona: Spotkanie Akademickiej Sieci Bezpieczeństwa i Równości w Krakowie / Zespół ds. Równości Płci

Spotkanie Akademickiej Sieci Bezpieczeństwa i Równości w Krakowie

2023-04-19
Uczestnicy spotkania

W dniach 13-14 kwietnia w Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie odbyło się spotkanie Akademickiej Sieci Bezpieczeństwa i Równości (ASBiR). Spotkanie zorganizowane było przez Dział ds. Bezpieczeństwa i Równego Traktowania – Bezpieczni UJ, którego pracami kieruje Michał Powszedniak. Spotkanie ASBiR odbyło się w wyjątkowym miejscu w  Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego, w sali Lectorium Nicolai Copernici. Politechnikę Rzeszowską reprezentowała Pełnomocniczka Rektora ds. Równości Płci Grażyna Mrówka-Nowotnik. Obrady prowadzone w ramach spotkania podzielono na dwie części: „Język inkluzywny w instytucjach publicznych” oraz „Wartości akademickie w praktyce”. W obradach uczestniczyło ponad czterdzieści osób reprezentujących uczelnie wyższe z całej Polski.